Tudod melyik pom műanyag golyógyár a jó?mi vagyunk =Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd
Akkor miért mi vagyunk? az alábbiak szerint mutatjuk be Önnek
POM műanyag golyó gyártója: valójában mi dönti el, hogy egy acetálgolyó működik-e
Két vásárló megrendelheti ugyanazt a mondatot - "10 mm-es POM golyó" -, és olyan alkatrészeket kaphat, amelyek teljesen eltérően viselkednek ugyanabban a szivattyúban. A különbség nem a polimer családban van. Négy döntést kell meghozni az első labda formázása előtt: melyik POM, melyik összetett fokozat, melyik toleranciaosztály és melyik mérés szerepel a jegyzőkönyvben.
Szilárd műanyag golyókat gyártunk POM-ban (acetál, Delrin) PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS és akril mellett, két üzemből Henan és Shandong tartományban. Ez az, amihez tartjuk magunkat a POM-on.
A „POM” két különböző polimert takar, és a választás megváltoztatja a labda viselkedését az üzemben.
Ingatlan
POM-C (kopolimer)
POM-H (homopolimer, pl. Delrin)
Sűrűség
~1,41 g/cm³
~1,42 g/cm³
Olvadási hőmérséklet
~166 fok
~175 fok
Szakítószilárdság
~60-67 MPa
~72-76 MPa
Merevség és kúszásállóság
Jó
Magasabb
Vízfelvétel (24 óra)
~0.05%
~0.25–0.39%
Forró vízzel, gőzzel és gyenge lúgokkal szembeni ellenállás
Jobb
Alacsonyabb
Középvonal porozitása vastag szakaszokban
Alacsonyabb kockázat
Magasabb kockázat
Tipikus legjobb illeszkedés
Szivattyú- és szeleptestek, nedves vagy lúgos üzemű, általános precíziós golyók
Nagyobb terhelés, nagyobb merevség, száraz{0}}csapágy- és perselypozíció
A homopolimer POM kristályosabb, ami szilárdságot, merevséget és kúszásállóságot vásárol. A kopolimer POM ebből egy keveset cserél egy szélesebb feldolgozási ablakra, jobb hidrolitikus stabilitásra és kisebb a belső porozitás kockázatára a vastagabb golyó közepén.
Egy lotion-pumpa vagy trigger-permetező-ellenőrző golyó esetében ez a kereskedés szinte mindig a POM-C-re esik.A megtöltött adagoló akár hónapokig is elfér a polcon. A POM-C 0,05%-os vízabszorpciója 24 órán keresztül 23 fokon azt jelenti, hogy a golyó nem duzzad meg annyira, hogy megkötődjön a helyén, és a kopolimer hidrolitikus stabilitása túléli a víz-alapú vagy enyhén lúgos terméket. A homopolimer szakítószilárdságbeli előnye nem kerül felhasználásra ebben az ülésben.
A fenti ábrák tipikus közzétett adatok erre a két polimercsaládra vonatkozó - POM-C értékek az Ensinger TECAFORM AH adatlapon (DIN EN ISO vizsgálati módszerek), a homopolimer értékek a DuPont Delrin adatlapokon és a közzétett acetál-összehasonlítási adatok. A vizsgálati szabványok és a minta geometriája forrásonként különbözik, ezért mindig igazolja vissza az adott öntött minőség adatlapjával. Az osztályzat kiválasztása, nem a családválasztás, az a szám, amelyet szállítanak.
Üzemünk Pom műanyag golyó
01.
Második döntés: az összetett minőség, nem csak a polimer
Egy családon belül a minőségek viszkozitásban és adalékanyag-csomagolásban különböznek egymástól, és a különbségek a műhelyben is megmutatkoznak.
A 3/16"-os golyót a lotion-szivattyúhoz való használatra általában meghatározott acetálminőségű - FG500P-ből öntik a mi gyártásunkban erre a célra -, ±0,02 mm-re tartják, és darabonként körülbelül 0,079 g-ot nyomnak ennél a névleges méretnél. Egy általános átmérőjű acetál helyettesítése a leggyakrabban előforduló acetálméretet eredményezi a leggyakrabban meghatározott desztillációnál. a terepen meghibásodik, mert a viszkozitás határozza meg, hogyan töltődik ki a forma, és hol ér véget az anyag belső feszültsége.
Az árajánlaton név szerint kérje az osztályzatot.Az árajánlaton szereplő „POM” nem specifikáció.
02.
Harmadik döntés: az összeállításnak ténylegesen szükséges tűrésosztály
Nem minden pozícióban van szüksége G0-ra, és a G0-ért fizetni, ahol a G2 elegendő, kidobott pénz. Három pozíció teszi ki POM mennyiségünk nagy részét:
Szivattyú és permetező ellenőrző golyók- 3/16" (4,763 mm), ±0,02 mm, jellemzően G1. A felületi felületnek itt annyi súlya van, mint az átmérőnek: az átmérőtűrésén belüli durva felületű golyó folyamatosan szivárog az ülés mellett.
Teleszkópos fiók csúszóelemek- 3.90, 3,91, 3,92, 3,94, 3,96, 4,70, 4,74, 4,75 és 4,762 mm, szabadon szállítva a G0-tól G2-ig. A 0,02 mm-es lépcsők szándékosak: a csúszdakészítők közvetlenül a névleges átmérőből állítják be a síntávolságot, így a keskeny lépcsőt elbíró szállító hagyja, hogy a csúszdatervező beállítsa a rést, ahelyett, hogy a sín saját tűréshatárán belül elnyelné.
Szeleptömítő golyók- 3 mm-től 25 mm-ig a G0-tól G2-ig, ahol a kerekség és a felületi érdesség az irányadó, mivel a tömítőszalag ott jön létre, ahol a golyó találkozik az üléskúpjával.
A minőségek G0-tól G3-ig terjednek a POM-tartományunkban, ami ±0,01 mm és ±0,05 mm közötti átmérőtűrésnek felel meg. Egyedi átmérők 0,8 mm-től 100 mm-ig készülnek rajzig
Negyedik döntés: mit mérnek, és mit írnak le
Az átmérő önmagában gyenge garancia. A labda az átmérőtűrésén belül ülhet, de még mindig nem kerek, ami úgy tűnik, hogy az áramlás irányában elakad a csúszdában vagy szivárog az ülésen. Minden általunk szállított POM-tételből mintát veszünk egy ellenőrzési terv alapján, és hat paraméterről jelentést készítünk:
Átmérő- névleges és toleranciaosztály ellen
Kerekség- eltérés egy valódi gömbtől, az üléstömítést előrejelző paramétertől
Hullámosság- az átmérő mérése önmagában nem fogja elérni
Felületi érdesség- az a paraméter, amely az ellenőrző golyón túli szivárgási arányt szabályozza
Tétel---méretváltozat- hogy az 5000-es számú labda megegyezik-e az 50-es labdával
Keménység- megerősítés, hogy az öntött anyag megfelel a megadott minőségnek
Ezt a hat értéket tartalmazó vizsgálati tanúsítványt az áruval együtt szállítjuk. A sorozatgyártás megkezdése előtt jóváhagyják a gyártás előtti
Ahol a feldolgozás dönti el az eredményt
Molding közelíti a labdát. A köszörüléstől kerek lesz.
A POM-golyókat majdnem{0}}nettó méretűre formálják vagy megmunkálják, majd másodlagos precíziós csiszolással és polírozással hajtják végre. Az okok az anyagra jellemzőek: a POM magas hőtágulási együtthatóval rendelkezik a merev polimerhez képest, és kristályos szerkezete folyamatosan változik a forma felnyitása után, így a gyártás napján helyesen mért öntött golyó nem feltétlenül mér megfelelően stabilizálódása után. A stabilizálás utáni köszörülés eltávolítja ezt a változót.
A vastag részek a második ok. A homopolimer POM különösen hajlamos a középső vonal porozitására, amikor a metszet vastagsága nő, és a golyó közepén lévő zsugorodási üreg nem látható a méretjelentésen, miközben aláássa a golyó kompressziós viselkedését. Ezt a kockázatot az anyag leülepedése utáni méretre csiszolással, belső hibákat kereső vizsgálati lépéssel lehet kezelni.
Az utó{0}}feldolgozást a szilárd testen hajtják végre. Fúrás, menetfúrás, hornyolás, letörés és lapos marás mind megengedett a POM golyókon, és az üreges gömbökkel ellentétben a megmunkált terület megtartja magtámasztását.
Ahol a POM a rossz válasz
Rendszeresen visszautasítjuk a POM-megrendeléseket, mert az ügyfél szelepében meghibásodott golyó mindkét oldalon többe kerül, mint amennyit a rendelés ér. Négy csekk rendezi:
Erős savak, klór vagy erős lúg- A POM leromlik. Adja meg a PP-t vagy a PTFE-t.
Folyamatos kiszolgálás 100 fok felett- A POM 100 fokos hosszú távú és 140 fokos rövid távú besorolású, a kopolimer olvadáspontja 166 fok. A PTFE -180 foktól +250 fokig terjed.
A labdának le kell úsznia- számtan, nem vélemény. PP ~0,905 g/cm³ és HDPE 0,94–0,97 g/cm³ úszik a vízben; A ~1,41 g/cm³ POM nem.
A golyónkénti terhelés meghaladja a polimer nyomószilárdságát- A POM nyomószilárdsága 68 MPa 5%-os feszültségnél (POM-C adatlapértékek: 20 MPa 1%-nál, 35 MPa 2%-nál, 68 MPa 5%-nál). Ezen túlmenően a válasz egy acélgolyó, nem pedig egy merevebb műanyag.
Ha az alkalmazáshoz más anyagra van szükség, akkor ezt mondjuk, és ugyanazon növényekből idézzük az alternatívát.
A követelés, amely alapján készek vagyunk megítélni
Nem fogjuk azt mondani, hogy mi készítjük a világ legjobb POM műanyag golyóit. Megmondjuk, hogy pontosan mit kell mérni, majd hagyjuk, hogy mérje meg.
Adja meg az alkalmazást, a közeget, a hőmérsékletet és a tűréshatárt. Megmondjuk, hogy a POM-C vagy a POM-H helyes-e, megnevezzük a vegyület minőségét, megadjuk a tűrésosztályt, és elküldünk egy mintát, amelyet a rendelés leadása előtt tesztelhet a saját szelepházában. Ha egy versenyző labda jobban teljesít a hardverében, akkor mást sem veszített, csak a rakományt.
Ez a "legjobb" egyetlen változata, amely túléli a gyártósorral való érintkezést.
Ingyenes minták, 2-3 nap, fuvargyűjtés. Minták a szerszámozás előtt, minden alkalommal.
Kapacitás és dokumentáció
A termelés két üzemben zajlik: - Henan tartomány 10 000 m²-en több mint 200 géppel, és Shandong tartomány 5000 m²-en, több mint 50 géppel, nagyjából 15 000 m² kombinált gyártási területtel. A két telephely elveheti egymástól a munkát, így a betöltött sor nem mozdítja el a szállítási dátumot.
A gyártóbázis 2004-ig nyúlik vissza a Shandong állambeli Ningyangban. Három entitás működik együtt: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (gyártás, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (export, 2012) és Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (gyártás és kereskedelem, 2016).
A szokásos POM-méreteket gyári raktáron tárolják, és a fizetést követően körülbelül négy napon belül kiszállítják. Az egyedi méretek és anyagok 15-30 napig futnak. Normál méreteknél a minimális rendelési mennyiség 100 db-tól kezdődik. Az üzem ISO-tanúsítvánnyal rendelkezik, műanyag golyói emellett FDA-tanúsítvánnyal is rendelkeznek; A jelentések szerint a PTFE golyók megfeleltek az EU REACH-vizsgálatnak.
A fizetési feltételek közé tartozik a T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal és Western Union. A rakodási kikötők közé tartozik Qingdao, Sanghaj és Ningbo.
GYIK
Ön POM műanyag golyókat gyártó vagy kereskedelmi vállalat?
Egy gyártó. A termelés két üzemben folyik: Henan tartományban (10 000 m², 200+ gépek) és Shandong tartományban (5 000 m², 50+ gépek).
Mi a különbség a POM-C és a POM{1}}H között?
A POM-C egy kopolimer: valamivel kisebb sűrűségű és szakítószilárdság, jobb ellenállás a forró vízzel és gyenge lúgokkal szemben, és kisebb a középső-porozitás kockázata a vastagabb szakaszokon. A POM-H homopolimer: nagyobb sűrűséggel, merevséggel, szakítószilárdsággal és kúszási ellenállással rendelkezik, jobb teljesítményt nyújt tartós terhelés mellett szárazon. A szivattyú és a szelep ellenőrző golyóihoz általában a POM{5}}C értéket adjuk meg.
Melyik POM fokozatot használod a lotionpumpás golyókhoz?
FG500P, ±0,02 mm-re tartva 3/16" (4,763 mm) névleges méretnél, darabonként körülbelül 0,079 g tömegű. A minőséget az árajánlat igazolja.
Milyen toleranciához lehet tartani egy POM műanyag golyót?
G0–G3, amely az átmérőtől függően ±0,01–±0,05 mm-nek felel meg. Egyedi, szigorúbb tűréshatárokat lehet rajz alapján idézni.
Milyen méreteket gyártasz POM-ban?
0,8–100 mm, beleértve az egyedi átmérőket. Azonos készlet más anyagokból 200 mm-ig PTFE-ben kapható.
Mit jelentenek az egyes tételeknél?
Vizsgálati tanúsítvány, amely feltünteti a névleges átmérőt, az átmérőtűrést, a kerekséget, a hullámosságot, az érdességet, a tételek-–-méretének eltéréseit és a keménységet.
Szállít-e mintákat megrendelés előtt?
Igen. A minták 2-3 napos átfutási idővel, fuvarral ingyenesek a vevő költségére. Az egyedi méretek mintavételezés és jóváhagyás történik a tömeggyártás előtt.
Megmunkálsz POM labdákat?
Igen - fúrás, menetfúrás, hornyolás, letörés és lapos marás, mindezt a tömör testen hajtják végre.
Mi a minimális rendelési mennyiség és átfutási idő?
MOQ 100 db-tól normál méretekhez. A készletméretek kiszállítása körülbelül négy napon belül történik; egyedi gyártás 15-30 napig tart.
Milyen piacokra exportál?
Többek között az Egyesült Államok, Németország, Franciaország, az Egyesült Királyság, Olaszország, Belgium, Spanyolország, Brazília, Thaiföld, Vietnam, Szaúd-Arábia és Lengyelország.
USA-ról
A Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd. 2004-ben kezdte meg a labdagyártást Ningyangban, Shandongban. A csoport ma tömör műanyag golyókat (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, akril), műanyag bevonatú acélgolyókat, cerasmics, stainless acélgolyókat, stacioner üvegeket gyárt. keményfém golyók, alumínium golyók, sárgaréz és réz golyók, üreges műanyag golyók és rozsdamentes acél golyók két üzemből Henan és Shandong tartományban, Kínában.
A gyár címe: Xiangfu kerület, Kaifeng város, Henan tartomány, Kína.