Ki Kína legjobb nylon műanyag golyós gyára?
A Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd. egy professzionális és híres nejlon műanyag golyógyár Kínából.
Nylon műanyag golyógyár: Az egyetlen precíziós labda, amelynek mérete a szállítás után folyamatosan változik
Dátumvonal:KAIFENG, Henan tartomány, Kína - 2026. szeptember 30
A gyárilag 4,763 mm-es POM-golyó egy évvel később 4,763 mm-t mér. A PTFE golyó ugyanezt teszi. Egy nejlongolyó nem.
A poliamid vizet szív fel a levegőből. A PA66-ra vonatkozó közzétett adatok szerint a nedvességfelvétel 23 fokos hőmérsékleten körülbelül 2,5%, a relatív páratartalom pedig 50%-os - normál raktári vagy műhelyi körülmények között -, amely telítéskor 8,5%-ra emelkedik, ASTM D570 szerint mérve. Az ekkora vízfelvétel megváltoztatja az alkatrész méreteit.
A következmény konkrét és kényelmetlen:a nejlongolyó a gyártás napján átmenhet a végső ellenőrzésen, és egy hónappal később már nem illeszkedik a helyére, miután nedves raktárban ült vagy konténerben utazott. A labdában semmi sem változott, kivéve a nedvességtartalmát.
Ez az a műszaki probléma, amely elválasztja a nylongolyó beszállítóját a nylongolyógyártól, ezért a kondicionálást, nem a csiszolást tekintjük a nejlongyártás kritikus lépésének.
| Egy pillantásra | |
| Tétel | Érték |
| Mérettartomány | 2 mm – 100 mm (PA6 / PA66) |
| Fokozat/átmérő tűrés | G0–G3, ±0,01–±0,05 mm |
| Sűrűség | ~1,14 g/cm³ |
| Olvadáspont | 255 fok |
| Folyamatos üzemi hőmérséklet | 85 fok hosszú távú, 149 fok szakaszos |
| Nedvesség felszívódása | ~2,5% 23 fokon / 50% relatív páratartalom; 8,5% telítettségnél (ASTM D570) |
| Szakítószilárdság hozamnál | 80 MPa (száraz állapot, ASTM D638) |
| Súrlódási tényező | 0,26 dinamikus (ASTM D3702) |
| Tételenként jelentve | Átmérő, kerekség, érdesség, tételek---változtatása, nedvesség állapota |

Mit tesz valójában a nedvesség egy nylongolyóval
Három hatás számít a szolgáltatásban, és mindhárom ugyanahhoz a mechanizmushoz vezet vissza.
A labda nő.Az elnyelt víz helyet foglal el a polimer láncok között. A nedvességtartalom növekedésével az alkatrész megduzzad. A precíziós labdák esetében a növekedés azt jelenti, hogy az illeszkedés megváltozik - egy alacsony-magasságú ülésben, a növekedés pedig interferenciát; szabadon-gördülő helyzetben a növekedés eltérő gördülési átmérőt és eltérő kopási viselkedést jelent.
Az anyag puhább és keményebb lesz.A felszívott víz lágyítószerként működik a poliamidban. Ez nem hiba - a kondicionált nejlon szívósabb és kevésbé törékeny, mint a száraz nejlon, éppen ezért a jármű- és ipari nejlon alkatrészei kondicionált állapotban vannak megadva, nem száraz állapotban. De ez azt is jelenti, hogy egy adatlapon idézett szakítószilárdsági adat csak akkor értelmes, ha tudja, hogy milyen körülmények között mérték. A száraz-állapot és a feltételes-állapot értékei ugyanarra a fokozatra nem azonos számok.
A dimenzió a metrológia után mozog.A dimenziós jelentés egy pillanatot ír le. Higroszkópos anyagokon ez a pillanat csak akkor reprodukálható, ha a méréskori nedvességtartalom meg van határozva és megadva. Két beszállító egyaránt 4,763 mm-t jelenthet, és mindkettő pontos, és mégis eltérően viselkedő labdákat szállít.
Hogyan kezeljük: adja meg a feltételt, majd adja meg a méretet
A nejlongolyók eljárási sorrendje pontosan egy ponton különbözik a POM-tól vagy a PTFE-től, és ezen a ponton él a tolerancia.
A nejlongolyókat a végső méretezés és mérés előtt szabályozott nedvességtartalmú állapotba hozzák, ahelyett, hogy szárazon, -öntött állapotban-végleges méretűre őrölnék és szállítanák. Ez azért fontos, mert a száraz állapotú nejlon mérettartományának egyik végén van. Ha egy golyót száraz állapotban névlegesre őrölnek, akkor az egyensúlyi állapotba kerülve meghaladja a névleges értéket, és az ellenőrző helyiségben gondosan tartott tűréshatárt azelőtt elhasználják, hogy az ügyfél kinyitja a kartont.
Ezért minden nylon tételt olyan paraméterek alapján jelentenek, amelyek magukban foglalják a mérés állapotát is:
Átmérőés a mért tűrésosztály
Nedvesség állapota- az az állapot, amelyben a labda méréskor volt
Kerekség- az a paraméter, amely szabályozza az ülés tömítését egy puha, duzzadó anyagon
Felületi érdesség
Tétel---méretváltozat- vajon az 5000-es labda megegyezik-e az 50-es labdával
A gyártás előtti

PA6 vagy PA66: az osztályzati döntés
Mindkettő poliamid. Nem cserélhetők fel, és a választás befolyásolja a hőmérséklet-besorolást, a merevséget és a szívósságot.
| Olvadáspont | ~220 fok | ~255 fok |
| Merevség és kúszásállóság | Alacsonyabb | Magasabb |
| Szívósság és ütésállóság | Magasabb | Jó |
| Felületkezelés és feldolgozási ablak | Könnyebb elérni a tiszta felületet | Szűkebb ablak |
| Nedvesség viselkedése | Erősen higroszkópos | A rendkívül higroszkópos - telítettségnél többet nyel el, mint az öntött PA6 |
| Tipikus illeszkedés | Szilárdság-kritikus, hatás{1}}terhelt pozíciók, általános csapágy és görgő kötelessége |
Nagyobb merevség és hőmérséklet, általános célú precíziós golyók |
Ahol egy alkatrésznek nagyobb merevségre van szüksége, mint amennyit bármelyik adható, ott vannak üveg{0}}erősítésű minőségek -, de az üvegszálak koptató hatásúak az illeszkedő felületeken, ezért a megerősített nylon általában rossz választás csúszó vagy guruló golyóálláshoz. Ha egy nejlongolyó viseli az ülést, a válasz általában egy másik anyag, nem pedig egy keményebb nejlon.
Miben jobb a nylon
A nejlongolyók három szituációban foglalják el a helyüket, és érdemes precíznek lenni velük kapcsolatban:
Kenés nélküli csapágy és görgős munka.A 0,26-os dinamikus súrlódási együttható (ASTM D3702, 40 psi 50 fpm-nél) olyan anyagon, amely inkább szívós, mint rideg, a nylongolyókat jól alkalmassá teszi az alacsony-sebességű, kenés nélküli gördülési helyzetekre, ahol a rideg polimer szétreped.
Ütő- és lökésterhelés.Ahol a labdának túl kell élnie, ha leejtik, megrázzák vagy nekiütközik az ülésnek, a szívósság többet számít, mint a merevség.
Érintkezés olajokkal, zsírokkal és üzemanyagokkal.A nylon jól tolerálja a szénhidrogéneket, ezért a poliamid alkatrészek széles körben jelennek meg az autóipari, mezőgazdasági és szállítóberendezésekben.
Adjon hozzá alacsony sűrűséget (körülbelül 1,14 g/cm³), és a nylon lesz a megfelelő válasz, ahol a labdának könnyűnek és szívósnak kell lennie.
Ahol a nylon a rossz válasz
Négy csekk rendezi, és idézés előtt emeljük őket:
Erős savak, fenolok vagy hangyasav- poliamid lebomlik. Adja meg a PTFE-t vagy a PP-t.
Folyamatos szolgáltatás 85 fok felett- A PA66 85 fokos hosszú távú és 149 fokos szakaszos besorolású. Az a vásárló, aki 255 fokos szöget lát az adatlapon, és 255 fokos szolgáltatási képességet feltételez, félreértette a tervezést szabályozó számot. 85 fok feletti folyamatos, adja meg a PEEK értéket.
A méretnek stabilnak kell lennie a páratartalom ingadozása miatt- ez a nylon meghatározó gyengesége. Ha az illeszkedés nem képes elnyelni a méretbeli mozgás egy százalékát, adja meg a POM, PTFE vagy PEEK értéket, és fogadja el a kereskedést.
Az alkalmazás használat előtt szoros távolságot és hosszú tárolást igényel- vagy kondicionálja a golyókat, és adja meg a kondicionálást, vagy válasszon egy nem-higroszkópos anyagot.
Mindegyik esetben inkább ezt mondjuk, mint eladjuk a rendelést.
A nagy{0}}átmérőjű nylon egy külön lehetőség
A kis nylon golyók széles körben kaphatók. A nagyok nem, mert a duzzadás, a kúszás és a belső feszültség mind a szelvényvastagsággal skálázódik.
PA66 golyókat gyártunk 50 mm-es átmérőig - ezt a képességet a gyár nyilvánosan bejelentette 2026 - júliusban, és 2 mm-től 100 mm-ig terjedő nejlont adunk G0-G3 minőségben. Azok a vásárlók, akiknek nagy-átmérőjű poliamid golyóra van szükségük, kérjék a gömbölyűségi jelentést és az átmérőt is, mert egy nagy nylon gömbön ez a két szám jobban eltérhet, mint a termékcsalád bármely más anyagán.
A követelés, amely alapján készek vagyunk megítélni
Nem fogjuk azt mondani, hogy mi készítjük a világ legjobb nylon műanyag golyóit. A nejlon az egyetlen olyan anyag kínálatunkban, ahol a labda helyes lehet, amikor elhagy minket, és rossz, amikor megérkezik, és aki nem gondolt erre, az nem jól mér.
A jelentésben szereplő számok mögött megmondjuk a nedvesség állapotát, megmondjuk, hol a nejlon a rossz anyag, és mintát küldünk Önnek, hogy tesztelje saját ülésén vagy görgős szerelvényén, mielőtt elkötelezi magát a mennyiségi rendelés mellett.
Ingyenes minták, 2-3 napos átfutási idő, fuvargyűjtés. Méretek 2 mm-től 100 mm-ig, G0-G3 minőség.
Ha egy versenyző labda jobban illeszkedik a hardverbe, akkor mást sem veszített, csak a rakományt.
Kapacitás és dokumentáció
A termelés két üzemben zajlik: - Henan tartomány 10 000 m²-en több mint 200 géppel, és Shandong tartomány 5000 m²-en, több mint 50 géppel, nagyjából 15 000 m² kombinált gyártási területtel. A két telephely elveheti egymástól a munkát, így a betöltött sor nem mozdítja el a szállítási dátumot.
A gyártóbázis 2004-ig nyúlik vissza a Shandong állambeli Ningyangban. Három entitás működik együtt: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (gyártás, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (export, 2012) és Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (gyártás és kereskedelem, 2016).
Az üzem ISO-tanúsítvánnyal rendelkezik, műanyag golyói emellett FDA-tanúsítvánnyal is rendelkeznek. A jelentések szerint a PTFE tömör műanyag golyók megfeleltek az EU REACH-vizsgálatának.
A nejlongolyókat a teljes műanyag választékban - POM (acetál, Delrin), PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS és akril - mellett gyártják, valamint rozsdamentes acél, üveg, kerámia, volfrámkarbid, alumínium, sárgaréz, keményfém, alumínium, sárgaréz és vörösréz golyókat, így ugyanazon a szerelvényen, vegyesen is lehet golyókat rendelni.
A gyakori méretek gyári raktáron vannak, és a fizetés után körülbelül négy napon belül kiszállításra kerülnek. Az egyedi méretek és anyagok 15-30 napig futnak. Normál méreteknél a minimális rendelési mennyiség 100 db-tól kezdődik. A fizetési feltételek közé tartozik a T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal és Western Union, valamint Qingdao, Sanghaj vagy Ningbo berakodása.
GYIK
Ön egy nylon műanyag golyógyár vagy egy kereskedelmi cég?
Egy gyártó. A termelés két üzemben folyik: Henan tartományban (10 000 m², 200+ gépek) és Shandong tartományban (5 000 m², 50+ gépek).
Miért változtatják meg a nylongolyók méretét a gyártás után?
A poliamid higroszkópos. A PA66 tömegének körülbelül 2,5%-át szívja fel vízben 23 fokos és 50%-os relatív páratartalom mellett, és 8,5%-át telítéskor (ASTM D570). A felszívott víz megduzzasztja az alkatrészt, így a méret a nedvességtartalom függvényében változik, nem pedig állandó marad, mint a POM vagy PTFE esetében.
Hogyan tartsa be a G0–G3 toleranciát egy olyan anyagon, amely felszívja a vizet?
Először a nedvesség állapotának meghatározásával, majd a méretezéssel. A golyókat a végső méretezés és mérés előtt szabályozott nedvességtartalmú állapotba hozzák, és a méréskori nedvességállapotot a tételjelentés tartalmazza.
PA6-ot vagy PA66-ot adjunk meg?
A PA66 magasabb olvadásponttal (~255 fok vs. ~220 fok), nagyobb merevséggel és jobb kúszási ellenállással rendelkezik. A PA6 szívósabb és könnyebben tisztán kivitelezhető. Ahol a labda becsapódik, a PA6 gyakran a jobb választás; ahol merevségre és hőállóságra van szüksége, PA66.
Mi a maximális üzemi hőmérséklet egy nejlongolyóhoz?
85 fokos folyamatos, 149 fokos szakaszos PA66-hoz. A 255 fokos olvadáspont ellenére -hosszú távú üzemi hőmérséklet az a szám, amely meghatározza a tervezést.
Milyen méretben gyártasz nejlonból?
2 mm-től 100 mm-ig a PA6 és PA66 típusokban, a G0-G3 fokozatoknál, ami ±0,01 mm és ±0,05 mm közötti átmérőtűrésnek felel meg. A nagy-átmérőjű, akár 50 mm-es PA66 golyók bevált képesség.
Melyek a nylongolyók fő korlátai?
Nedvesség{0}}vezérelt méretváltozás, 85 fokos folyamatos üzemi plafon, valamint erős savak, fenolok és hangyasav lebomlása. A nylon puhább is, mint a POM, így a koptató hatás lerövidíti az élettartamot.
Szállít-e mintákat megrendelés előtt?
Igen. A minták 2-3 napos átfutási idővel, fuvarral ingyenesek a vevő költségére. Az egyedi méretek mintavételezés és jóváhagyás történik a tömeggyártás előtt.
Mi a minimális rendelési mennyiség és átfutási idő?
MOQ 100 db-tól normál méretekhez. A készletméretek kiszállítása körülbelül négy napon belül történik; egyedi gyártás 15-30 napig tart.
Milyen piacokra exportál?
Többek között az Egyesült Államok, Németország, Franciaország, az Egyesült Királyság, Olaszország, Belgium, Spanyolország, Brazília, Thaiföld, Vietnam, Szaúd-Arábia és Lengyelország.
Rólunk
A Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd. 2004-ben kezdte meg a labdagyártást Ningyangban, Shandongban. A csoport ma tömör műanyag golyókat (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, akril), műanyag bevonatú acélgolyókat, cerasmics, stainless acélgolyókat, stacioner üvegeket gyárt. keményfém golyók, alumínium golyók, sárgaréz és réz golyók, üreges műanyag golyók és rozsdamentes acél golyók két üzemből Henan és Shandong tartományban, Kínában.
A gyár címe: Xiangfu kerület, Kaifeng város, Henan tartomány, Kína.
Email:info@xxballs.com
WhatsApp / Telefon:+86 186 0548 6984 (Kerry)
Weboldal:https://www.pomplasticball.com/solid-műanyag-golyó/nylon-műanyag-golyó/

